• הוד השרון
  • רמת אביב

תום מור

מטפל ברפואה סינית ומטפל בכיר בטווינא (Dipl.C.M)

מטפל ברפואה סינית ומטפל בכיר בטווינא (Dipl.Ac, C.H) מטפל ברפואה סינית ועוסק בדיקור סיני, טווינא, צמחים, כוסות רוח, מוקסה וקינזיו-טייפינג.

עיקר הטיפולים בקליניקה הם בתחום האורטופדיה, כאב ופציעות ספורט אך לא רק.
אתם יכולים לקרוא בקישורים הבאים קצת על הטיפולים בקליניקה, דיקור סיני לכאבי גב תחתון, דיקור סיני לכאבי ברכיים ודיקור סיני לדורבן ברגל.
לצד הדיקור והטווינא, הטיפול כולל חבישות צמחים ופורמולות של צמחי מרפא, המותאמות אישית למטופל וכן כלי טיפול נוספים.

בתחילת שנת 2007 החלה דרכי עם הרפואה הסינית. לאחר ניתוח קשה בברך, התחלתי לקבל טיפולי פיזיותרפיה ובנוסף גם דיקור וטווינא. הטיפולים שיפרו את גמישות הגידים והרצועות ועזרו להגדיל את טווח התנועה של הברך.
הדיקור תרם להקלה בכאב וסייע בהחזרת התחושה לרגל. בשנת 2009 טסתי להונג קונג לשלושה שבועות של אימוני קונג פו אצל המורה והמטפל סיקונג ג’אנג קאו-ווא. במהלך האימונים, התעוררה פציעה ישנה במפרק כף ידי, אשר לוותה בכאבים חזקים והגבילה את התנועה של מפרק כף היד.
סיקונג טיפל בי בדיקור וחבש את האזור בצמחים מקומיים ולאחר יום הכאב חלף וטרם חזר באותה עוצמה. באמצעות חוויות אלו, למדתי על בשרי את כוחה ותכונותיה של הרפואה הסינית. כשחזרתי לארץ, התגבשה בליבי החלטה להירשם ללימודי רפואה סינית ולעסוק במקצוע.

בשנת 2009 התחלתי ללמוד רפואה סינית בקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן עברתי התמחויות באסף הרופא בתחום האורטופדיה וכאב. בנוסף, השתתפתי בשני קורסים מקצועיים בנושא פוריות והריון.
מלבד הרפואה הסינית, אני עוסק באומנויות הלחימה הסיניות משנת 2000 בתור מורה לאסכולת עגור לבן, אומנות לחימה שמקורה בטיבט וכוללת קונג-פו, טאי צ’י, צ’י קונג ומדיטציה.

כאב צוואר והטיפול בהם

כאבי צוואר

קצת על כאב צוואר 
כאבים בצוואר הם בעיה נפוצה בעיקר בעידן שלנו בו אנחנו מבלים את מרבית שעות הערות שלנו מול מסך. לרוב הגורם לכאב הוא על רקע שרירי אך לפעמים הוא יכול להיות על רקע של פגיעה בחוליות עמוד השדרה. 

מה הם התסמינים? 
התסמינים ברובם הם כאב ונוקשות עם מגבלת תנועה, בעיקר בבוקר כשקמים. במקרים חמורים יותר יכולה להיות הקרנה של כאב לראש או כאב ונימול ליד. 

גורמים 
כאבי צוואר יכולים להיווצר במספר דרכים: 

  • עומס או פציעה בפעילות גופנית. 
  • עבודה ממושכת מול מחשב עם מנח ישיבה לא תקין. 
  • שחיקה של החוליות צוואריות ולחץ על העצבים. 
  • מחלות כמו דלקת פרקים.  

אבחנה 
לרוב מאבחנים כאב צוואר באמצעות בדיקה פיזית רגילה ובמקרים מסוימים מבצעים צילום רנטגן, MRI או CT על מנת לשלול גורמים אחרים לכאב. 
במקרה של נימול ביד תתבצע בדיקת EMG (בדיקת הולכה עיצבית).  

כיצד ניתן לטפל בבעיה? 
ניתן לטפל בכאב צוואר באמצעות פיזיותרפיה, מתיחות וחימום האזור, מנוחה והורדת העומס על הצוואר באמצעות תיקון מנח העבודה מול המחשב. במקרים חמורים ניתן לקחת משככי כאבים.  

איך הרפואה הסינית מטפלת בכאבי צוואר? 
בקליניקה שלי אני משלב מספר כלים על מנת לטפל בכאבי צוואר. 
לאחר אבחון המטופל/ת ובדיקת כאב נדקרות נקודות דיקור דיסטליות (רחוקות מהצוואר) על מנת לשפר את זרימת הדם, להוריד דלקתיות ושחרור השרירים, הגידים והרצועות. 
לאחר מכן יתבצע חימום של הצוואר עם מנורת אינפרא אדום ומריחה של טינקטורת הדי דא ג’או של הקליניקה. ניתן גם לשלב עבודה עם כוסות רוח, טנס ואקדח נקישה על מנת לפתוח על הרקמה וההדבקויות בפאשיה. 

  • לקריאה על מה לעשות על מנת לצמצם כאבי צוואר לחצו כאן.