• הוד השרון
  • רמת אביב

תום מור

מטפל ברפואה סינית ומטפל בכיר בטווינא (Dipl.C.M)

מטפל ברפואה סינית ומטפל בכיר בטווינא (Dipl.Ac, C.H) מטפל ברפואה סינית ועוסק בדיקור סיני, טווינא, צמחים, כוסות רוח, מוקסה וקינזיו-טייפינג.

עיקר הטיפולים בקליניקה הם בתחום האורטופדיה, כאב ופציעות ספורט אך לא רק.
אתם יכולים לקרוא בקישורים הבאים קצת על הטיפולים בקליניקה, דיקור סיני לכאבי גב תחתון, דיקור סיני לכאבי ברכיים ודיקור סיני לדורבן ברגל.
לצד הדיקור והטווינא, הטיפול כולל חבישות צמחים ופורמולות של צמחי מרפא, המותאמות אישית למטופל וכן כלי טיפול נוספים.

בתחילת שנת 2007 החלה דרכי עם הרפואה הסינית. לאחר ניתוח קשה בברך, התחלתי לקבל טיפולי פיזיותרפיה ובנוסף גם דיקור וטווינא. הטיפולים שיפרו את גמישות הגידים והרצועות ועזרו להגדיל את טווח התנועה של הברך.
הדיקור תרם להקלה בכאב וסייע בהחזרת התחושה לרגל. בשנת 2009 טסתי להונג קונג לשלושה שבועות של אימוני קונג פו אצל המורה והמטפל סיקונג ג’אנג קאו-ווא. במהלך האימונים, התעוררה פציעה ישנה במפרק כף ידי, אשר לוותה בכאבים חזקים והגבילה את התנועה של מפרק כף היד.
סיקונג טיפל בי בדיקור וחבש את האזור בצמחים מקומיים ולאחר יום הכאב חלף וטרם חזר באותה עוצמה. באמצעות חוויות אלו, למדתי על בשרי את כוחה ותכונותיה של הרפואה הסינית. כשחזרתי לארץ, התגבשה בליבי החלטה להירשם ללימודי רפואה סינית ולעסוק במקצוע.

בשנת 2009 התחלתי ללמוד רפואה סינית בקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן עברתי התמחויות באסף הרופא בתחום האורטופדיה וכאב. בנוסף, השתתפתי בשני קורסים מקצועיים בנושא פוריות והריון.
מלבד הרפואה הסינית, אני עוסק באומנויות הלחימה הסיניות משנת 2000 בתור מורה לאסכולת עגור לבן, אומנות לחימה שמקורה בטיבט וכוללת קונג-פו, טאי צ’י, צ’י קונג ומדיטציה.

כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון נחשבים לגורם המוביל למוגבלות בקרב האוכלוסייה. מומחים מעריכים כי 80% מהאוכלוסייה יחוו כאב בגב התחתון במהלך חייהם.

כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון נחשבים לגורם המוביל למוגבלות בקרב האוכלוסייה. מומחים מעריכים כי 80% מהאוכלוסייה יחוו כאב בגב התחתון במהלך חייהם.
במקרים רבים כאבים אלו פוגעים באיכות החיים של ונחשבים לגורם השני הכי נפוץ בפנייה לרופא. גם כאבי ברכיים נפוצים מאוד בקרב נשים וגברים בכל הגילאים. מידע נוסף ניתן למצוא כאן: דיקור סיני לכאבי ברכיים.

מה הם התסמינים?
ישנם מספר תסמינים שונים בכאבי גב תחתון. הכאב יכול להיות חד או עמום, עלול להופיע במהלך כל היום או רק בעקבות שינוי מנח כמו קימה מישיבה.
לחלק מהאנשים יש הקרנה של כאב זה לאזור צידי הישבן והרגל או באחורי הרגל.
מגבלות תנועה כמו צליעה וקושי להתכופף או להרים חפצים יכולות להופיע.

דיקור סיני לכאבי גב תחתון
לאחר האבחנה המטפל/ת בוחר נקודות רלוונטיות לדקירה ומחדיר מחטים בטיפול שאורך כ-30 דקות.

במחקר מ-2015 שבוצע בטאיוואן הבדק 60 מטופלים עם כאבי גב תחתון, המטופלים חולקו ל-2 קבוצות (קבוצה של דיקור וקבוצה של דיקור דמה). המחקר מצא כי הדיקור סיני לכאבי גב תחתון הקל משמעותית על הכאב ובמיוחד על כאב אקוטי בקרב קבוצת הדיקור לעומת קבוצת הדמה. בנוסף, לא נרשמו תופעות לוואי כתוצאה מהדיקור.

לקריאה מורחבת בנושא לחצו כאן.