כאבי ראש ומיגרנות

כאבי ראש הם תלונה נפוצה בקרב מטופלים ואחת הסיבות השכיחות ביותר לביקור אצל רופאעל מנת לטפל בכאבי ראש יש צורך באבחנה מדויקת של סוג הכאב כדי להתאים את הטיפול בצורה הטובה ביותר. 

סוגי כאבי ראש 

כאב ראש תעוקתי\מתחי 

זהו כאב הראש הנפוץ ביותר. מורגש בשני צידי הרקה או במצח עם תחושה של חגורה מהודקת על הראש. ההשערה היא שכאב זה נובע ממתח שרירי כאשר יש מספר טריגרים לכאב זה, כמו: סטרס, עייפות, דכאון ותזונה לא מאוזנת. 

כאב ראש מקבצי 

זהו כאב נדיר יחסית ומופיע בעיקר אצל גברים. כאב זה מורגש באזור הרקה וארובת העין, כאב מאוד עוצמתי ויכול להמשך בין 15 דקות ל-3 שעות. בנוסף, תהיה אדמומיות ודמעות בעיניים יחד עם נזלת. 

כאב ראש משריר ומפרק 

כאב ראש זה נובע משרירים תפוסים בגב העליון והצוואר או מפגיעה בחוליות הצוואריות. כתוצאה מכך נוצר עומס המקרין לראש. 

כאב ראש מסינוסים 

כאב זה נובע מחסימה או דלקת בסינוסים אשר גורמים לתחושת של מלאות ונפיחות בפנים, חום ונזלת. 

מיגרנה 

כאב ראש נפוץ, בעיקר אצל נשים. זהו כאב חזק, פועם המורגש בצד אחד או כל הראש, הוא כולל תסמינים של רגישות לאור וקול, בחילות הקאות והפרעה בראיה. כאב זה יכול להמשך עד יום אם לא מטופל והרבה פעמים מצריך טיפול תרופתי. 

מה הם הגורמים לכאבי הראש? 

הסוגים השונים של כאבי הראש נובעים מגורמים שונים, אך ישנם גם כמה גורמים משותפים. הגורמים העיקריים הם:  

  • שרירים תפוסים כתוצאה מאימון, תנועה לא טובה או טראומה. 
  • פגיעה של חוליות הצוואר כתוצאה מטראומה. 
  • חוסר איזון הורמונלי. 
  • תזונה לא מאוזנת. 
  • מחלות רקע. 
  • סטרס ועייפות. 

איך ניתן לטפל בכאבי ראש בעזרת הרפואה הסינית? 

ברפואה הסינית נרצה לבצע תשאול על מנת להבין את שורש הבעיה שגרמה לכאב ולטפל בה בצורה מדויקתפעמים רבות מטופלים מגיעים לטיפול עם אבחנה רפואית מסוימת, אשר עוזרת להתאים את הטיפול הנכון לבעיה. 

ישנן מספר דרכים ברפואה הסינית לטפל בכאבי ראש, ובקליניקה שלי אני עושה שימוש בכלים הבאים: 

  • דיקור סיני – הדיקור הסיני עוזר בשיפור זרימת הדם, הרגעת השרירים והורדת הדלקתיות והכאב. בנוסף, הדיקור הסיני עוזר בהפחתת מתח, סטרס ואיזון הורמונלי. 
  • צמחי מרפא – במקרים מסויימים ניתן להכין תכשירים למריחה אשר יכולים להפחית ולהרגיע את הכאב, להרפות שרירים תפוסים, לעזור לגוף להוציא ליחה החוצה (כאב ראש על רקע סינוסים) ועוד. 
  • כוסות רוח וגווא-שא – כלים אלו יכולים להיות מאוד יעילים בהגברת זרימת הדם לרקמה הפגועה ושחרור השרירים ובכך להוריד עומס מהגב העליון והצוואר, במקרים בהם כאב הראש נובע ממתח שרירי או פגיעה חולייתית. 

  

דיקור סיני לטיפול בכאבי ראש
דיקור סיני לטיפול בכאבי ראש
עגלת קניות

להתייעצות ורישום

דילוג לתוכן