שיטות טיפול

מנורת אינפרא אדום

אינפרא אדום

טכנולוגיית אינפרא אדום הינה טכנולוגיה טיפולית אשר עושה שימוש בתדרי אור. האור מורגש כחום נעים וחודר עמוק אל הרקמה. האור יוצר תגובה ביוכימית במיטוכונדריה (מקור האנרגיה של התאים בגוף) ובכך מחזק את התאים בתהליך הריפוי. השימוש באינפרא אדום מסייע בשיפור זרימת הדם ופתיחת חסימות, הורדת כאב ודלקת, מעודד ריפוי פצעים ועוד. בקליניקה שלי אני משתמש בנורת אינפרא אדום גדולה אשר מכוונת לאזור הכואב יחד עם מזרן אינפרא אדום עליו המטופל שוכב במהלך הטיפול. 

צמחי מרפא

צמחי מרפא

טיפול בצמחי מרפא מהווה חלק גדול מאוד ברפואה הסינית וניתן לשימוש בשתי דרכים: חיצוני ופנימי.
שימוש פנימי כולל לקיחת תערובת של צמחי מרפא (פורמולה) בצורת מרק, תה, קפסולות וכדורים. טיפול בפורמולות צמחים הוא המקבילה לטיפול תרופתי ברפואה המערבית. המטפל מתאים פורמולה ייחודית בהתאם לצרכי המטופל.  
שימוש חיצוני כולל בישול של צמחי המרפא בשלל שיטות ויצירת משחה, טינקטורה, פלסטרים ועוד. בקליניקה שלי אני מכין במקום חבישה מיוחדת של צמחי מרפא אותה למדתי מהמורה שלי בהונג קונג סיקונג ג'אנג קאו-ווא.
פורמולות הצמחים מורכבות מצמחים שונים כמו פירות, שורשים, עשבים, זרעים ועוד.
באמצעות צמחי המרפא ניתן לטפל במגוון בעיות כמו חיזוק מערכת החיסון, בעיות במערכת הנשימה, מערכת העיכול, בעיות אורטופדיות, כאבי ראש, בעיות במחזור ועוד מגוון של בעיות נוספות.

דיקור סיני

דיקור סיני

בגוף האדם קיימות למעלה מ-400 נקודות דיקור שונות אשר נמצאות לאורך מרידיאנים (מסלולים) שונים בגוף. ישנם 12 מרידיאנים מרכזיים בגוף המתחברים לאיברים שונים בגוף. כאשר המטופל סובל ממחלה מסוימת הנובעת מחוסר איזון באנרגיה בגוף, מטרת הטיפול היא להחזיר ולשמר את האנרגיה. לאחר הנחת המחטים המטופל שוהה איתן 30-40 דקות, תלוי באבחנת המטפל.

  •  דיקור בשיטת מאסטר טונג. מאסטר טונג נחשב לאחד המדקרים הגדולים של המאה ה-20, כאשר שיטת הטיפול עברה במשפחה במשך מאות שנים. בשיטה זו הגוף מחולק ל-12 אזורים אשר כל אזור משקף את כל הגוף וכך ניתן לטפל בבעיות רבות מבלי לדקור באזור הפגוע. בשיטת זו טכניקות רבות כגון דיקור אוזן, קרקפת, הקזת דם ועוד.
  • שיטת האיזון של ד"ר טאן שיטת דיקור זו פותחה בסין על ידי ד"ר טאן. לפי שיטה זו, לא נדקור את האזורים בהם נרצה לטפל, אלא נדקור מרידאינים אחרים על מנת להביא לתחושת הקלה. על מנת להגיע לתוצאות טובות ישנה חשיבות לבצע טיפולים במרווחים צמודים (לפחות פעמיים בשבוע). היתרונות של שיטה זו הם שלא צריך לדקור את האזור הפגוע (לפעמים הוא רגיש מדי לדיקור) ושהתוצאות אמורות להופיע כבר בטיפול הראשון.
back massage, deep tissue massage, back pain-2852486.jpg

טווינא

טווינא (Tui- למשוך, Na- לתפוס) היא שיטת טיפול במגע הכוללת את עקרונות הרפואה הסינית. בינהם עבודה על מרידיאנים, עבודה על נקודות אקופונקטורה ועיסוי רקמות שריר, גידים ורצועות. מרידיאנים הם ערוצי אנרגיה אשר עוברים בגופנו, ועליהם ממוקמות נקודות הדיקור. המרדיאנים מתחברים לאיברים השונים בגוף.

essential oils, flower, aromatherapy.jpg

ארומתרפיה

ארומתרפיה ("ארומה" – ריח, "תרפיה" – טיפול) הינה שיטת טיפול הוליסטית העושה שימוש בשמנים אתריים ובשמני בסיס העשויים מפרחים ארומטיים, צמחי מרפא, תבלינים ועצים. מטפלים משתמשים בארומתרפיה כדי לתמוך במטופל מבחינה פיזית ורגשית. ניתן לשלב ארומתרפיה ככלי טיפולי נוסף התומך בשיטות טיפול אחרות.
בני אדם עשו שימוש בארומתרפיה במשך אלפי שנים. תרבויות עתיקות בסין, בהודו, במצרים ובמקומות אחרים עשו שימוש ברכיבי צמחים ארומטיים בצורות שונות למטרות ריפוי וכחלק מאמונה דתית.
בקליניקה, אני עושה שימוש בשמנים אתריים בדרכים מגוונות, כמו תערובות לדיפיוזר, רולים, קרמים למריחה על הגוף ותרסיסים.

כוסות רוח

כוסות רוח וגווא-שא

כוסות רוח: במהלך הטיפול, כוסות מונחות על גוף המטופל ויוצרות וואקום על גבי האזור. הפעולה גורמת לשטף דם ושבירת כלי דם קטנים. זו הסיבה לסימנים הכחולים שהכוסות יוצרות. שטף הדם מתריע שיש בעיה באותו אזור בגוף, והגוף שולח לאזור תאי דם. הפעולה גורמת לתהליך ריפוי וחידוש רקמות. בנוסף, הוואקום גורם לתנועה חזקה של צ'י ודם באותו אזור. הטיפול אינו כואב אך המטופל מרגיש תחושת שאיבה חזקה בעת הטיפול. לאחר ההוצאה של הכוסות יישארו סימנים כחולים באזור למשך מספר ימים. באמצעות טיפול בכוסות רוח ניתן לטפל בבעיות שונות, כמו: כאבי גב, כאבים בשרירים ושרירים תפוסים, בעיות במערכת העיכול, בעיות נשימה, בעיות בלחץ דם, פציאליס, כאבי מחזור ועוד. 

גווא-שא: גווא (לגרד) שא (חום) הינה שיטת טיפול עתיקה מסין הנמצאת בשימוש עד היום. השיטה מזכירה את הטיפול בכוסות רוח אך היא מתבצעת בצורה שונה. המטפל משתמש בכלי עשוי מאבן או מקרן של חיה ומגרד את העור עד להופעת גירוי ונקודות אדומות. המטרה, בדומה לכוסות רוח היא ליצור אפקט של שטף דם, כלומר לשבור כלי דם קטנים. התהליך גורם לגוף לשלוח תאי דם לטיפול באזור ובכך ומייצר תהליך של חידוש רקמות. בנוסף התהליך גורם להנעת צ'י ודם באזור. לרוב המטפל ישתמש בשמן על מנת ליצור סיכוך ולא לפגוע בעור.

עגלת קניות

להתייעצות ורישום

דילוג לתוכן