די דא ג'או – 跌打酒 – יין לנפילה וחבלה

די דא ג'או, הטינקטורה של אומני הלחימה (אבל לא רק) 

די דא ג'או (או בתרגום המילולי "יין לנפילה וחבלה") היא טינקטורה (מיצוי באלכוהול) ידועה של צמחי מרפא לשימוש חיצוני. מטרת הטינקטורה היא להניע צ'י ודם, להוריד דלקתיות, נפיחות וכאב במצבים אקוטיים וכרוניים ולתמוך בשיקום גידים, רצועות ועצמות. הסיבה שתערובת צמחים זו נקראת יין היא בגלל צורת ההכנה, אשר מצריכה השרייה של צמחים באלכוהול בתהליך של תסיסה. בדומה ליין, תערובת זו משתבחת עם השנים וניתן למצוא חנויות שמוכרות אותה בתמחור שונה בהתאם לשנת היישון. 
מקור ה-די דא ג'או הוא מעולם אומנויות הלחימה. מתאמנים שנפצעו במהלך אימון היו צריכים מענה מהיר ויעיל לשיקום 
הפציעות. לכל בית ספר של אומנויות לחימה בסין יש את המתכון הסודי שלו אשר מותאם לשיטת האימון של בית הספר. את המתכון לדי דא ג'או בקליניקה שלי קיבלתי מהמאסטר שלי בהונג קונג סיקונג ג’אנג קאו-ווא, מאסטר לקונג פו עגור לבן ומומחה בטיפול בעיות שלד-שריר ברפואה סינית. לאורך השנים, ערכתי את המתכון המקורי כדי להתאים אותו לבעיות שונות.   

די דא גאו מפוקס
תערובת הדי דא ג’או שמתיישנת כבר שנתיים

איך די דא ג'או יכולה לעזור לי? 

די דא ג'או היא טינקטורה מעולה לטיפול בבעיות על רקע של תקיעות דם או זרימת דם לא חלקה, לדוגמא: מכות יבשות, 
המטמות, שרירים מתוחים, נקעים, נפיחות ועוד. מקרים אלו פוגעים בזרימת הדם התקינה אשר גורמת לדלקתיות, כאב ונפיחות.

מתי נשתמש בדי דא ג'או? 

  • חבלות יבשות 
  • נקעים 
  • מתיחות של שרירים 
  • שברי מאמץ 
  • דלקות וכאבי מפרקים 
  • הקלת כאב ודלקתיות קלים עד בינוניים 
  • דלקות בגידים ורצועות  

דוגמא למחלות אורטופדיות הניתנות לטיפול בעזרת די דא ג'או: כאבי גב תחתון, כאבי ברכיים, תסמונת התעלה הקרפלית ודלקת מפרקים שגרונית. 

יכולת הריפוי של הדי דא ג'או הינה מיטבית בשימוש באופן מיידי או בסמוך לזמן הפציעה. עם זאת, הפורמולה מתאימה למצבים אקוטיים וכרוניים כאחד. אני ממליץ למרוח את הטינקטורה 3-4 פעמים ביום. 

לרכישת די דא ג'או לחצו כאן.

תום מור

בתחילת שנת 2007 החלה דרכי עם הרפואה הסינית. לאחר ניתוח קשה בברך, התחלתי לקבל טיפולי פיזיותרפיה ובנוסף גם דיקור וטווינא. הטיפולים שיפרו את גמישות הגידים והרצועות ועזרו להגדיל את טווח התנועה של הברך.

פוסטים מומלצים

מוצרים מומלצים

עגלת קניות

להתייעצות ורישום

דילוג לתוכן